Wkrótce nowa wersja serwisu

Już niedługo !

Opłata od psa, czipowanie

Opłata od posiadania psa jest płatna bez wezwania, jednorazowo w terminie do dnia 31 maja br., a w przypadku nabycia psa w trakcie roku podatkowego opłata za ten rok jest płatna nie później niż w ciągu 14 dni od dnia wejścia w posiadanie psa. Rejestracji można dokonać w następujący sposób: …

Kupując pomagasz!

Kolejny rok z rzędu, z okazji Światowego Dnia Zwierząt Pedigree i Whiskas organizuje akcję „Kupując Pomagasz”. Aby przekazać posiłek dla naszego schroniska, należy kod z opa­kowania promocyjnego wpisać na stronie http://www.kupujacpomagasz.pl/, wybrać schro­ni­sko i potwierdzić.

Jak dbać o psa zimą?

Zima potrafi być uciążliwą porą roku zarówno dla właścicieli psów jak i ich podopiecznych. Aby zima nie stała się dla zwierzaków koszmarem i żeby nasze psiaki mogły w pełni korzystać z zimowych spacerów, należy w tym czasie zaplanować dodatkowe działania w opiece nad czworonogiem.

Szczepienie przeciwko wściekliźnie

Szczepienie na wściekliznę jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Obowiązek ten od strony prawnej dotyczy szczepienia psów, jednak lekarze weterynarii zalecają, aby szczepić również koty i fretki, które wypuszczane są na zewnątrz.